menu>


Płyn do prania odzieży sportowej

Jak prać polary i bluzy

By zachować właściwości polaru czy bluz damskich należy zadbać o nie właściwie w procesie czyszczenia. Możemy je prać w pralce oraz ręcznie, zależnie od naszych preferencji. W czasie prania w pralce należy odwrócić odzież na lewą stronę i zapiąć wszystkie zamki. Zarówno bluzy jak i polary można prać z inną odzieżą, ale należy pamiętać o tym, że intensywny kolor może zafarbować pozostałe ubrania. Polary pierzemy w proszku do prania, ustawiając program prania na syntetyki. W innym przypadku należy ustawić temperaturę prania na 30o C. Przed rozpoczęciem zabiegów, sprawdźmy zawsze przepis prania podany na metce.

Po skończeniu zabiegów czyszczących powinniśmy wysuszyć polar czy bluzę w stanie rozwieszonym z daleka od źródeł ciepła. Możemy również skorzystać z suszarki automatycznej ustawionej na niskie obroty.

Jak czyścić i impregnować odzież z membraną – kurtki softshelle, funkcyjne oraz odzież narciarska

Odzież specjalistyczną z membraną możemy prać ręcznie lub w pralce bez wirowania – oczywiście z uwzględnieniem zaleceń znajdujących się na metce produktu. Przede wszystkim przed praniem sprawdźmy kieszenie i pozapinajmy wszystkie zamki i napy. Najbrudniejsze miejsca na kurtce narciarskiej męskiej czy softshellu warto wcześniej zaprać np. w szarym mydle. Pranie kurtek z membraną nie powoduje utraty ich właściwości – wręcz przeciwnie. Nadmiar brudu i kurzu zatyka mikropory membrany, osłabiając tym samym jej ochronne i oddychające właściwości.

Odzież z membraną należy prać w specjalistycznych środkach – w płynie do prania lub w płynie do impregnacji odzieży. Nie wolno stosować żadnych płynów zmiękczających. Po procesie prania warto użyć środków impregnujących w spray’u, które poprawiają właściwości odzieży. Odzież suszymy w stanie rozwieszonym z daleka od źródeł ciepła.

Ubrań sportowych nie wolno prasować, czyścić chemicznie, wybielać ani namaczać przed praniem. Szczegółowe informacje dotyczące prania odzieży z membraną wymienionymi wyżej środkami możecie znaleźć we wcześniejszej poradzie.